Hayaline Bir Adım Programı , titiz bir seçim süreci sonucunda 3., 4. ,5. Sınıf eczacılık öğrencisini değerlendirme sürecinden geçirerek liderlik potansiyeline sahip olan ve kriterleri sağlayan öğrencileri sağlık sektörünün öde gelen ilaç firmalarının üst düzey yöneticileriyle birlikte bir gün geçirmesi hedeflenen PGED desteği ile düzenlenen bir projedir.
 
ADAYLIK KRİTERLERİ:
  • * Türkiye Cumhuriyeti veya KKTC de öğrenim görüyor olmak
  • * 2018-2019 öğretim yılında en az 3. sınıf, veya 4,5.sınıf eczacılık öğrencisi olmak
  • * İyi derecede İngilizce bilmek (hem yazılı hem konuşma)
  • * Çok yönlü olmak: Akademik etkinliklerinin yanı sıra müzik, spor, sanat ve sosyal aktivitelerde aktif katılım ve sorumluluklar
  • * Başvuru formunda ayrıntılı bir CV ile başvuru yapılması
  • * Liderlik özellikleri sergilemek (iletişim, kendini ifade etme, ikna etme, öncü olma vb)
 
Uluslararası Geleceğin E Hali 2018 kapsamında başlayarak PGED Gençlik Komisyonunun çalışmalarıyla yıl içerisinde devam edecek bir projedir.

Titiz bir değerlendirme süreci sonucunda seçilen 10 aday, programa katılan kurumların 10 Üst düzey yetkilisiyle eşleştirilecek.

Süreç boyunca adayların telefon/ bireysel/ CV  değerlendirmeleri yapılacaktır. Seçilmiş öğrencilerle üst düzey yetkililer (birer üst düzey yetkili ve kendisiyle eşleşen öğrenci), her iki taraf için uygun bir zamanlama ile daha önce planlanmış bir şekilde bir tam iş gününü ilgili kurumun ofis ve tesislerinde birlikte geçirecekler.

Finalist gün boyunca yönetimi deneyimleyerek sektörde / kurumda nasıl değer yaratabileceğine dair bilgileri karşılıklı paylaşıp, anlamlı ve unutulmaz bir sürece dahil olacak.

Sihirli değneğin için Hayallerine Bir Adım Kaldı.